Новини
Новини

Контакти для ЗМІ:
info@policombank.com


 • Блог
Як відбувається купівля валюти під депозит? 02.01.2024

З початком війни Національний банк України ввів обмеження на продаж безготівкової валюти населенню. Спочатку було встановлено обмеження на операції з розміщення купленої валюти на депозит, що не дозволяв продавати банку валюту фізичній особі на суму більш як 50 тисяч гривень.

Згодом, обмеження стали менш строгими. Наприкінці серпня 2023 року Національний банк підвищив місячний ліміт для купівлі безготівкової іноземної валюти населенням зі 100 до 200 тисяч гривень за умови, що їх буде розміщено на валютні депозити на 3 місяці. Такі заходи дозволяють уникнути масового виведення валюти з країни та забезпечують додатковий притік коштів в банківську систему.

Яку прибутковість гарантує депозит під купівлю валюти?

Купівля валюти під депозит — це фінансова операція, за якої фізична особа купує іноземну валюту з подальшим розміщенням на вклад.

Українські банки пропонують різноманітні умови для вкладів у валюті. Вони можуть варіюватися залежно від тривалості розміщення коштів, мінімальної суми та можливості клієнта розірвати договір достроково.

Можна придбати долари США/євро за встановленими курсами, в еквіваленті на 200 тисяч гривень, один раз на місяць з подальшим розміщенням на валютний депозит на 3 місяці з винагородою у вигляді 1% річних.

За такі операції стягується комісія у розмірі 0,6% від суми, але не менше ніж 500 гривень. Щодо поточних курсів для таких операцій, інформацію можна отримати у відділеннях банку.

Як відкрити валютний депозит за гривні?

Відкрити валютний депозит за гривні в Україні може бути вигідним рішенням для збереження своїх заощаджень. Однак, цей процес може здаватися складним, особливо для тих, хто робить це вперше. Розглянемо основні етапи відкриття валютного депозиту:

 1. Вибір банку. Перш ніж відкрити валютний депозит, потрібно вибрати банк, який надає ці послуги. При виборі банку важливо звернути увагу на такі фактори, як рейтинг надійності, умови вкладу, відсоткові ставки. Також слід звернути увагу на курс обміну, адже від нього залежить, яка сума буде отримана в результаті конвертації.
 2. Конвертація гривень в іноземну валюту та відкриття рахунку. Після вибору банку відвідайте відділення для того, щоб обміняти гривні на іноземну валюту та відкрити вклад. Для цього надайте спеціалісту паспорт, ІПН та заповніть заяву, вказавши всі деталі.
 3. Підтвердження відкриття вкладу. Після подачі заяви клієнт отримає договір, який буде містити всю інформацію про вклад, включаючи суму, термін, відсоткову ставку, та умови зняття грошей.
 4. Зарахування коштів на вклад. Після відкриття рахунку вже можна зарахувати гроші через касу банку. Після цього, вони з наступного робочого дня почнуть працювати, приносячи відсотки.

Якими перевагами характеризуються сучасні валютні депозити?

Валютні депозити мають ряд переваг, які їх відрізняють від інших форм інвестицій:

 • Надійність. Депозит валютний як і гривневий під захистом Фонду гарантування вкладів. Відшкодування коштів здійснюється Національним банком України в національній валюті за офіційним курсом.
 • Стабільність. Валютні депозити пропонують стабільність, яка часто відсутня в інших формах інвестицій. Вони гарантують фіксований дохід у вигляді відсотків, які нараховуються на суму.
 • Гнучкість. Більшість банків пропонують різні умови вкладів, що дозволяє обрати найбільш вигідний та зручний варіант. Це може включати різні терміни вкладу, відсоткові ставки, умови виведення грошей та інше.
 • Ліквідність. Депозити у доларах США або євро мають зазвичай високий рівень ліквідності, що дозволяє легко конвертувати їх у національну валюту за поточним обмінним курсом.
 • Диверсифікація. Вкладання коштів у валютний депозит дозволяє диверсифікувати свій портфель інвестицій, якщо є інші фінансові активи у різних валютах або різних сферах інвестування.
 • Захист від впливу інфляції. Долар США та євро становлять ключові резервні валюти у світі, які переважно відзначаються стабільністю та передбачуваністю, що може слугувати засобом захисту коштів від негативних наслідків інфляції.

Купівля безготівкової валюти під депозит не лише забезпечує захист ваших фінансових накопичень, а й сприяє підтримці економіки України. Цей процес призводить до зменшення попиту на готівкову валюту, а, отже, сприяє зниженню тиску на курс обміну в готівковому сегменті. Сучасний контекст, з урахуванням очікувань щодо інфляції, призводить до збільшення зацікавленості у покупців придбати долари, що призводить до зростання їхньої вартості на готівковому ринку.