Новини
Новини

Контакти для ЗМІ:
info@policombank.com


 • Блог
Яка сама оптимальна програма кредитування малого та середнього бізнесу сьогодні доступна? 02.01.2024

Кредит для розвитку малого та середнього бізнесу є ключовим механізмом підтримки та зростання підприємництва, який дозволяє забезпечити фінансування різноманітних бізнес-проєктів. Цей інструмент є важливим, оскільки він сприяє реалізації ідей та стимулює економічний розвиток.

Пільгові кредити для малого бізнесу вважаються одними з найбільш надійних інструментів фінансування. Це пояснюється високим ступенем прозорості та контролю, який забезпечується фінансовими установами. Банки, як правило, проводять глибокий аналіз кредитоспроможності підприємця та потенціалу бізнес-проєкту перед наданням кредиту, що дозволяє мінімізувати ризики.

Які фінансові установи сьогодні надають кредит для малого бізнесу?

У світі існує безліч фінансових установ, які надають доступні кредити для бізнесу. Серед них основні — це комерційні банки, кредитні спілки, мікрофінансові установи та спеціалізовані фінансові компанії. Кожен з цих типів установ має свої переваги та умови кредитування, що відрізняють їх один від одного.

Проте, найбільш захищеним є позичальник, який співпрацює з банківськими установами. Це пов'язано з тим, що банки в Україні регулюються державою, а їх діяльність контролюється Національним банком. Це означає, що вони мають дотримуватися строгих правил та норм, розроблених з метою захисту прав споживачів.

Банки також зобов'язані надавати повну та прозору інформацію про умови кредитування, включаючи розмір процентної ставки, загальну суму кредиту, термін погашення, можливі комісії та штрафи. Це дозволяє позичальникам порівняти різні пропозиції та вибрати оптимальний кредит під малий бізнес для себе.

Крім того, у випадку будь-яких суперечок між банком та позичальником, останній має право звернутися до регулятора або суду. Таким чином, співпраця з банківськими установами забезпечує високий рівень захисту для позичальників.

Який кредит на малий бізнес сьогодні можна отримати?

Для успішного розвитку підприємництва необхідно заздалегідь обрати банк чи фінансову установу, яка задовольнить потреби клієнта. При виборі банківської установи слід звернути увагу на її репутацію, відгуки, а головне — приділити увагу умовам, на яких надається кредит на малий бізнес:

 1. Застава, яка слугує гарантією повернення банку коштів у випадку невиконання зобов’язань. Це може бути нерухомість, автомобіль, акції та інші цінності.
 2. Відсотки за користування кредитом. Вони можуть бути фіксованими (не змінюється протягом терміну позики) або змінними (змінюються в залежності від ринкових умов).
 3. Відтермінування платежів – можливість повертати кредит згідно узгодженого графіку. Якщо ж позичальник не здійснить платіж у встановлений термін, то це може призвести до збільшення загальної вартості позики через нараховану пеню.
 4. Цільове призначення фінансування. Інвестиційні кредити зазвичай використовуються для купівлі обладнання, транспортних засобів, нерухомості. Позики для оборотних коштів використовуються для щоденної діяльності підприємства, як от закупівля товарів або оплата послуг.
 5. Кредитна історія позичальника. Якщо вона позитивна, то підприємству легше отримати кредит на відкриття малого бізнесу на вигідних умовах.
 6. Також банки враховують рівень прибутковості та дохідності позичальника, щоб визначити, чи зможе він вчасно погасити позику.

Які цілі кредитування малого та середнього бізнесу є пріоритетними?

Кредити для малого та середнього бізнесу є частою практикою, яка забезпечує їх необхідними коштами для росту і розвитку. Нижче наведено декілька сфер бізнесу, які найчастіше кредитуються:

 • Сфера нерухомості. Купівля нерухомості часто вимагає значних інвестицій. В цьому випадку кредити малому бізнесу можуть бути використані для ремонту або купівлі нової нерухомості.
 • Роздрібна торгівля. Роздрібні магазини часто потребують фінансування для закупівлі товарів, розширення мережі або покращення інфраструктури.
 • Сільське господарство. Грошове забезпечення в сільському господарстві використовують для закупівлі обладнання, насіння, хімікатів та щоб покрити витрати на обробку землі.
 • Виробничий бізнес. Він потребує фінансування й закупівлі сировини, модернізації обладнання або розширення виробництва.
 • ІТ-індустрія. Стартапи і технологічні компанії часто потребують позику з метою проведення досліджень і розробок, маркетингу і виходу на нові ринки.

В яких розмірах надаються кредити малому бізнесу?

Кредит для малого бізнесу надається в різних розмірах, в залежності від потреб підприємства, його фінансового стану та багатьох інших факторів. Суми можуть коливатися від тисяч до мільйонів гривень.

Визначення суми позики залежить від ряду факторів. По-перше, це потреби підприємств. Наприклад, для розширення виробництва або відкриття нової точки продажу може знадобитися велика сума. Для поповнення оборотних коштів або закупівлі невеликої партії товару буде достатньо меншої суми. Також, якщо підприємству не вистачає грошей, щоб заплатити за оренду приміщення, електроенергію, заробітну плату працівникам, в цьому випадку допоможе кредитна лінія.

По-друге, банки і інші кредитні установи оцінюють фінансовий стан підприємства. Якщо бізнес стабільний і прибутковий, йому легше отримати більшу суму. Важливою є також кредитна історія підприємства: якщо воно вчасно виплачувало заборгованість, йому можуть довірити більшу суму.

По-третє, враховують загальну економічну ситуацію в країні й світі. У періоди економічної нестабільності кредити можуть бути більш обмежені.